Атрибути складів майбутнього

Зарубіжні аналітики виділяють наступні атрибути складів майбутнього:

1. Безпровідні технології та відстежування запасів в реальному часі.

Метою впровадження нових технологій є зростання ефективності всіх складових діяльності складу. Застосування RFID для кожної товарної позиції робить можливим передачу даних в реальному часі з складу і в склад, що в свою чергу дозволить застосовувати програмні засоби та мобільні пристрої для управління запасами від моменту їх поступлення.

2. Склади підключені до мереж.

Застосування технологій роботи з штрих кодами, RFID сканування, IoT, GPS, оптимізації завантаження, дозволяють менеджерам швидше приймати та виконувати відповідні рішення.

Революційні технології багатомовних систем голосового пікінгу, доповненої реальності та робототехніки змінюють практики пікінгу.

3. Нові навантажувачі.

Навантажувачі стають все більш підключеними до мереж. Технологія інтернету речей створює можливість підключення оператора навантажувача безпосередньо до даних системи управління підприємством та робітників складу. Метою такого підключення є скорочення часу виконання відповідних операцій. З метою скорочення витрат енергії, окремі виробники почали застосовувати нові види пального та енергоефективні двигуни, зокрема працюючі на водні.

4. Зелені технології.

Сонячні панелі, LED освітлення, ефективні системи вентилювання та кліматизації, термоскло та інші “зелені технології стають невід’ємною частиною сучасного складського приміщення.

5. Параметри приміщень.

Робот для використання на складах та заготівельних базах від компанії Locus Robotics.

Фото: Locus Robotics via Bloomberg

Завдяки автоматизованим системам пікінгу, що забезпечують доступ до найвищих рівнів складування, стало можливим будівництво ефективних складів з висотою стелі 12 м. Сучасні системи освітлення та пожежогасіння дозволяють належно забезпечувати їх функціонування. Застосування роботів, дистанційно керованих засобів переміщення вантажів і висотних стелажних конструкцій обумовлює зростаючі вимоги до площинності, міцності, зносостійкості промислових підлог складських приміщень.