Топ-10 порад при проектуванні нового складу — тренди 2014 року.

Гевін Кларк, комерційний директор компанії постачальника WMS систем, ділиться своїми думками про розстановку акцентів при будівництві нового складу.

Будівництво нового складу — це прекрасна можливість побудови високоефективної системи, оскільки надається можливість обладнати приміщення відповідно до ваших вимог. При переобладнанні існуючого складу є ключові моменти, реалізація яких зробить складські процеси більш ефективними.
Грамотна організація зберігання, приймання та відправлення вантажів підвищує ефективність складських операцій і тим самим робить компанію більш прибутковою. Водночас персонал складу, який є основним активом, стане більш мотивованим, якщо зможе легко знаходити необхідні товари, працювати в безпечному середовищі і в цілому відчувати, що його внесок у добробут компанії оцінюється і визнається.

Пропонуємо ряд рекомендацій з проектування нового високоефективного складу:

  1. Ваша планограмма, само собою, повинна включати зони приймання, відправлення та складування вантажів. Але не забувайте про свій головний актив — персонал. Виділіть зону відпочинку зі зручними ( але не надто зручними!) меблями, невеликим холодильником та кавовою машиною. 
  2. Виберіть правильний тип стелажів для зберігання продукції на вашому складі. Купуйте надійні стелажні системи, що мають максимально високий термін служби. Переконайтеся, що стелажі надійно закріплені для запобігання травмування персоналу та пошкодження продукції. Також переконайтеся, що між проходами достатньо місця і є доступ до кожної одиниці товару. 
  3. Виділіть окрему область зберігання або спеціальну комору для елементів, які часто використовуються в складських операціях (коробки, пакувальний матеріал, пакувальна стрічка тощо). 
  4. Переконайтеся, що простір навколо вантажної платформи вільний і не зайнятий стелажами. Для безперешкодної роботи важливо щоб у цій зоні було достатньо місця для навантажувачів та персоналу. 
  5. Чітко розділіть/виділіть зони відвантаження та прийому продукції. Переконайтеся, що у цих зонах робочі поверхні необхідного розміру. 
  6. Виділіть на складі автономне офісне приміщення. 
  7. Переконайтеся, що попереджають і повідомляючі таблички знаходяться в правильних місцях відповідно до правил техніки безпеки. 
  8. Переконайтеся у наявності сміттєвих баків у безпосередній близькості від складу — сміття не повинно захаращувати робочий простір. 
  9. Помістіть спеціальні килимки в зонах, де співробітники протягом тривалого часу працюють стоячи, наприклад у зонах упаковки. 
  10. Якщо чисельність складського персоналу становить 5 або більше осіб, варто розглянути питання впровадження системи управління складом (WMS). Це дозволить впорядкувати і прискорити всі складські процеси, підвищить ефективність усіх операцій і набагато полегшить роботу персоналу. Це також призведе до збільшення прозорості та точності роботи.