Безпечний склад = ефективний склад

Ефективність складу є одним із ключових чинників успіху. Однак безпека, в першу чергу — персоналу, є чинником не менш важливим і ніколи не можна досягати ефективності за рахунок безпеки. Сумна статистика показує, що 2% фатальних випадків на робочих місцях стаються саме в складських приміщеннях.

Яким чином можна зменшити або ж унеможливити появу нещасних випадків під час обслуговування складу?

Оскільки першим головним суб'єктом та об'єктом безпеки на сладі є люди, в першу чергу потрібно ввести певну культуру безпеки на території підприємства, зокрема на складі, щоб її свідомо дотримувалися всі. Якщо люди спостерігають, що за їх безпеку піклуються, вони самі також будуть піклуватися про безпеку і суттєво зменшать ризик випадків.

В першу чергу правила безпеки повинні бути чітко визначені та структуровані. Кожен працівник повинен реально, а не формально пройти інструктаж із безпеки та знати всі можливі ризики. Потрібно проводити регулярні тренування із безпечного обходження зі всіма видами обладнання, навіть якщо працівники однієї дільниці ніколи не обслуговують обладнання з іншої. Особливо це стосується рухомої техніки і її взаємодії із пішими операторами.

Також слід спонукати працівників на виявлення потенційно небезпечних ділянок та пропонувати рішення щодо запобігання виникненню випадків. Для них важливо знати, що роботодавець піклується про те, щоб вони кожного дня поверталися неушкодженими додому після роботи.

Маркування потенційно небезпечних місць, розвішування нагадувань про важливість дотримання правил безпечного обслуговування складу, а також схем із візуалізацією безпечної роботи здійснюють суттєвий вплив на дотримання безпечності під час роботи. Також в передових компаній існує практика із вивіски таблиць, які інформують про кількість днів без випадків із виробничими травмами, а також організації змагань між дільницями, щоб побачити, яка із них краще всього дає ради із дотриманням безпечності та уникнення випадків.

Не менш важливими є регулярна інспекція обладнання і перевірки його основних вузлів, дотримання чистоти та відсутність будь-яких об'єктів на підлозі в місцях відбору та проходу.